O botách

• Výroba na zakázku
• Technologie
• Materiály
• Konstrukce boty
• Údržba
• Podražení boty

Výroba na zakázku

Šijeme boty pouze na zakázku pro konkrétního zákazníka. Ke každému máme individuální přístup a boty jsou vždy přizpůsobeny (tvarem, šířkou, výškou nártu…ale i designem) danému jednotlivci. U každého typu bot si můžete zvolit typ podrážky, barvu, výšku,……apod., nebo zvolit u daného typu zimní zateplenou variantu.

Technologie

Naše boty jsou vyráběny tradičními postupy, výhradně ručně (od šití svršků po napínání na kopyto), pouze při broušení podrážky nám pomáhá stroj.



při práci
Materiály

Na výrobu svršků používáme pravou hovězí useň. Rozlišujeme 2 základní typy: hladký povrch (přírodní hlazenice), matný-broušený povrch (nuval, nubuk). Vše je šité pevnou voskovanou dratví. Zimní boty jsou zateplené ovčí kožešinou. Podrážky jsou gumové s malým obrusem, ohebné.

Konstrukce boty

Vyrábíme flexiblovou obuv. Bota (svrchní část) je vyztužena na patě a špičce. Stélka je plochá bez ortopedického klenutí (dle domluvy necháváme v botě místo na ortopedickou vložku).

Údržba

Aby dobře a dlouho mohla sloužit svému majiteli a neztratila nic ze své krásy, potřebuje obuv alespoň základní péči a údržbu. Kůže (respektive useň) je v závislosti na způsobu jejího zpracování materiálem vysoce kvalitním, stejně tak ale materiálem poměrně citlivým - vyžadujícím pozornost a to v podobě správného čištění, krémování, impregnace. Pokud se kůži nedostává správné péče, může docházet k jejímu vysušování, praskání, ztrácení tvaru a k omezování její prodyšnosti apod. Kůži, ze které vyrábíme naše boty můžeme rozdělit na 2 základní skupiny - a to na obuv z hladké kůže a na obuv z broušené kůže (velur, nubuk, nuval).


_Obuv z HLADKÉ KÚŽE:

• obuv z hladké kůže je důležité vždy nejdříve důkladně očistit, zbavit všech nečistot, prachu, vlhkosti, starých nánosů přípravků k údržbě obuvi (např. krému) • po důkladném očištění je důležité obuv z hladké kůže nakrémovat, krémování opakujeme v závislosti na aktuálních podmínkách - např. při častém nošení obuvi ve vlhkém a chladném počasí bychom měli nanášení krému opakovat častěji, nejdůležitější vlastností krému na obuv je, že kůži vyživuje, zvláčňuje, nekrémovaná a zatěžovaná obuv má tendenci vysychat, praskat, tvrdnout. (krémy doporučujeme mastné, ne s podílem vody- např. Indulona – voda v zimě vymrzá a kůže se ničí) • po nanesení krému muže následovat impregnace, většinou ve formě spreje, která má za úkol ochránit obuv před pronikáním vlhkosti dovnitř, již samotné krémy někdy obsahují také impregnační složky (například krémy s včelím voskem…), přesto však je přinejmenším vhodné použít také impregnanční sprej, neboť ten má daleko větší obsah látek bránících pronikání vlhkosti, ochrannou vrstvu obnovujeme podle počasí - opět platí pravidlo, že čím větší je v prostředí, do kterého obuv nosíme, vlhkost, tím častější by impregnace měla být • v případě, že používáte tzv. nano-impregnaci, provádí se impregnace po nanesení krému, neboť tato impregnace ulpívá již na povrchu; v případě, že používáte běžnou - hluboko zasákavou impregnaci, proveďte nástřik ještě před nanesením krému, v opačném případě by již nedokázala impregnace proniknout přes nanesený krém



_Obuv z BROUŠENÉ KŮŽE:

• broušenou kůži je na rozdíl od hladké kůže nekrémujeme, a o to intenzivnější vyžaduje impregnaci (povrch můžeme nakrémovat, ale změní se vizuelně a trochu zleskne) • také broušenou kůži před jakoukoliv péčí nejdříve důkladně očistíme a osušíme • impregnační sprej brání pronikání vlhkosti do obuvi. Ochrannou vrstvu nanášíme stejně jako v případě hladké kůže několikrát • po zaschnutí poslední vrstvy impregnačního spreje obuv "vykartáčujeme" pomocí pryžového kartáčku určeného speciálně na broušené kůže



_Další rady:

• novou koženou obuv ošetříme a naimpregnujeme ještě před prvním použitím, zejména jedná-li se o obuv podzimní či zimní • koženou obuv nikdy nesušíme přímo u zdroje tepla (radiátor, kamna, otevřená trouba apod.), neboť příliš intenzivní teplo může nevratně poškodit materiál, obuv sušíme pozvolna, nejlépe na větraném místě Na co si dát pozor Některé látky mohou kožené boty poškodit až překvapivě snadno: Alkohol, bělidla, nevhodné čistící prostředky a chemikálie. Rovněž nedoporučujeme vodové krémy na kůži, zejména v zimně, voda vymrzá a kůže se též poškozuje.

Podražení boty

Podrážka je po prochození vyměnitelná, můžete si ji včas nechat vyměnit v místní opravně obuvi, nebo u nás.